drukarnia cyfrowa

Naklejki

Materiał
papier samoprzylepny, folia biała lub folia transparentna. Papier samoprzylepny jest nacinany od strony warstwy ochronnej, tak że po pokrojeniu na pojedyncze naklejki nie powinno być większego problemu z oddzieleniem naklejki. Nadruk na naklejce jest trwały, a w przypadku folii odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Zadruk
jednostronny, kolorowy lub czarno-biały.

Wykończenie
arkusze z gotowymi naklejkami możemy pokroić na użytki lub ponacinać (porycować) na arkuszu. W pierwszym przypadku klient otrzymuje przycięte do formatu naklejki, w drugim przypadku oddajemy arkusze z ponacinanymi naklejkami. Uwaga: minimalny format naklejki do cięcia na pojedyncze użytki nie może być mniejszy niż 3 cm x 3 cm. W przypadku gdy format jest mniejszy od 3 cm x 3 cm oferujemy tylko nacinanie na arkuszu.
W celu otrzymania nieregularnego kształtu naklejki oferujemy nacinanie ploterem tnącym.
 
Przygotowanie pliku do druku
preferowany plik PDF (w pliku może znajdować się kilka naklejek, po jednej na każdej stronie) z pojedynczą naklejką i znacznikami cięcia. W przypadku, gdy elementy naklejki stykają się z jej krawędzią, wymagany jest tzw. spad czyli "wyciągnięcie" tych elementów poza format naklejki. Wielkość spadu to 3 mm licząc od krawędzi wizytówki. Należy również zwrócić uwagę, aby elementy na naklejce (napisy, logotypy) nie znajdowały się zbyt blisko krawędzi. Sugerowany odstęp od krawędzi wynosi 3 mm.
 
X