Naklejki

Naklejki

Materiał
papier samoprzylepny, folia biała lub folia transparentna. Papier samoprzylepny jest nacinany od strony warstwy ochronnej, tak że po pokrojeniu na pojedyncze naklejki nie powinno być większego problemu z oddzieleniem naklejki. Nadruk na naklejce jest trwały, a w przypadku folii odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Zadruk
jednostronny, kolorowy lub czarno-biały.

Wykończenie
arkusze z gotowymi naklejkami możemy pokroić na użytki lub ponacinać (porycować) na arkuszu. W pierwszym przypadku klient otrzymuje przycięte do formatu naklejki, w drugim przypadku oddajemy arkusze z ponacinanymi naklejkami. Uwaga: minimalny format naklejki do cięcia na pojedyncze użytki nie może być mniejszy niż 3 cm x 3 cm. W przypadku gdy format jest mniejszy od 3 cm x 3 cm oferujemy tylko nacinanie na arkuszu.
W celu otrzymania nieregularnego kształtu naklejki oferujemy nacinanie ploterem tnącym.
 
Przygotowanie pliku do druku
preferowany plik PDF (w pliku może znajdować się kilka naklejek, po jednej na każdej stronie) z pojedynczą naklejką i znacznikami cięcia. W przypadku, gdy elementy naklejki stykają się z jej krawędzią, wymagany jest tzw. spad czyli "wyciągnięcie" tych elementów poza format naklejki. Wielkość spadu to 3 mm licząc od krawędzi wizytówki. Należy również zwrócić uwagę, aby elementy na naklejce (napisy, logotypy) nie znajdowały się zbyt blisko krawędzi. Sugerowany odstęp od krawędzi wynosi 3 mm.